Meszároš skóroval, no Buffalo prehralo, Chára 0+2

22.12.2014 Celý región

New York 22. decembra (TASR) - Gól slovenského hokejistu Andreja Meszároša nepomohol Buffalu k víťazstvu nad Bostonom v zápase zámorskej NHL. Svoj vôbec prvý presný zásah v tejto sezóne zaznamenal 29-ročný obranca v 27. minúte a vyrovnal tak stav na 1:1. Duel sa v riadnom hracom čase skončil remízou 3:3 a nasledovalo predĺženie, v ktorom mali viac šťastia domáci. V 63. minúte rozhodol Loui Eriksson. Podiel na triumfe "medveďov" mal aj obranca Zdeno Chára, ktorý zaznamenal dve asistencie.

Nedarí sa momentálne Detroitu, ktorý v noci na pondelok prehral šiesty zápas v rade. Na domácom ľade bolo nad jeho sily Colorado, ktoré vyhralo 2:1 pp a sn. V drese Red Wings dostali v nájazdoch šancu aj slovenskí reprezentanti Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo, svoj pokus ale premenil iba prvý menovaný.

Sumáre NHL:

DETROIT - COLORADO 1:2 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 45. Dacjuk (Sheahan, Zetterberg) - 56. Johnson (Barrie, Landeskog), rozh. samost. nájazd Iginla. Brankári: Mrázek - Pickard, strely na bránku: 35:23, 20.027 divákov.

EDMONTON - DALLAS 5:6 pp a sn (1:2, 4:1, 0:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 3. Hall (Purcell, Eberle), 21. Purcell (Nugent-Hopkins, Hall), 23. Arcobello (Petry, Ference), 30. Arcobello (Pinizzotto, Hendricks), 34. Hall (Purcell) - 7. Horcoff (Jokipakka, Sceviour), 11. Cole (Hemský, Goligoski), 40. Jamie Benn (Spezza, Seguin), 41. Seguin (Klingberg, Goligoski), 50. Seguin (Jamie Benn, Hemský), rozh. samost. nájazd Horcoff. Brankári: Scrivens - Lehtonen (30. Lindbäck), strely na bránku: 29:45, 16.839 divákov.

BOSTON - BUFFALO 4:3 pp (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Góly: 6. Hamilton (Söderberg, Eriksson), 36. Kelly (CHÁRA, Hamilton), 59. Hamilton (Bergeron, Smith), 63. Eriksson (Lucic, CHÁRA) - 27. MESZÁROŠ (Stewart, Larsson), 35. Ristolainen (Ennis, Girgensons), 42. Schaller (Deslauriers, Flynn). Brankári: Rask - Enroth, strely na bránku: 37:28, 17.565 divákov.

CHICAGO - TORONTO 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Góly: 16. Rundblad (Kane, Sharp), 20. Versteeg (Kane, Sharp), 50. Kane (Sharp, Seabrook), 52. Toews (Seabrook, Keith). Brankári: Raanta - Reimer, strely na bránku: 34:31, 22.131 divákov.

NEW YORK RANGERS - CAROLINA 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 5. McDonagh (Stepan, Zuccarello-Aasen). Brankári: Talbot - Chudobin, strely na bránku: 31:18, 18.006 divákov.

WINNIPEG - PHILADELPHIA 3:4 pp (2:1, 1:0, 0:2 - 0:1)
Góly: 7. Halischuk, 8. Byfuglien (Little), 32. Perreault (Scheifele, Frolík) - 1. Voráček (Giroux, Raffl), 47. Lecavalier (Streit, Vandevelde), 57. Lecavalier, 61. Voráček. Brankári: Pavelec - Zepp, strely na bránku: 28:23, 15.016 divákov.

Andrej Sekera (Carolina) 23:08 0 0 0 -1 1 2

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/